Snabb leverans
Nöjdhetsgaranti
Fri frakt över 2000 SEK
Dimavery SD-200 marsch-virvel chrome

Dimavery SD-200 marsch-virvel chrome

Utgått
  • Fin nybörjar-marschtrumma i krom
  • Bra stämskruvar
  • Inkluderande trumpinnar, rem och stämnyckel
  • 13" x 5"

Virveltrumman är hjärtat i varje marschband. Med Dimaverys virveltrumma SD-200 får du en nybörjarvänlig och avgjort billig marschvirveltrumma från Dimavery till ett pris där alla kan vara med.

Behöver du en ny marschtrumma, eller kanske du också letar efter din första marschtrumma, då är Dimaverys marschvirveltrumma något för dig.
SD-200 är först och främst cool. Och så är den utrustad med några riktigt bra stämskruvar, så att du kan finjustera ljudet efter dina och orkesterns behov.

En virveltrumma för marschmusik får givetvis inte vara för stor eller tung och därför är SD-200 marschvirveltrumma också både liten och lätt så att den passar även för barn och andra musiker som behöver en virveltrumma som är lätt att ha med sig när orkestern är ute och spelar.

SD-200 marschvirveltrumman är gjord av vackert krom som lyser och reflekterar ljuset fantastiskt när solen faller på virveln medan orkestern marscherar och spelar under bar himmel.
Dimaverys marschtrumma går såklart även bra att öva hemma på eller i musik- och övningsrummen där man träffas och övar sin musik.

Dimavery är ett varumärke känt för att leverera bra kvalitet till låga priser.
Dimavery tillverkar bland annat trummor och slagverksutrustning från de mest nybörjarvänliga till professionella instrument, och Dimaverys trummor ger dig alltid mycket för pengarna.

...